Reklama
Atrakce

Jezero Loch Ness a jeho tajemství: Fotr se vypravil za dodnes neobjasněnou záhadou

Příšera z Loch Ness zůstává jednou z největších záhad světa, která fascinuje děti i dospělé
Zdroj: Klára Vrtalová

Nad jezerem Loch Ness ve Skotsku visí tajemství, které přitahuje pozornost dětí i dospělých po desítky let. Jedná se o legendární příšeru, známou jako Nessie. Od její první zmínky v roce 1933 se objevily různé teorie a záhadné události, které si zaslouží pozornost.

První setkání s Nessie se datuje až do 6. dubna 1933, kdy průvodčí John Mackay tvrdil, že viděl něco velkého a záhadného v jezeře. To odstartovalo lavinu pozorování. Nessie se stala celebritou.

Teorie a Hledání

Loch Ness Monster, známá také jako Nessie, byla po mnoho desetiletí předmětem fascinace a spekulací. Existuje několik teorií, které se snaží vysvětlit tuto tajemnou bytost a její existenci:

1. Biologická teorie: Někteří lidé věří, že Nessie může být dosud neobjeveným druhem mořského plaza. Tvrdí, že Loch Ness má dostatečně velkou populaci ryb a potravní zdroje, aby udržel takovou bytost. Navíc tvrdí, že tato bytost by mohla mít schopnost dýchat vzduch a skrývat se v hlubinách jezera.

2. Prehistorická teorie: Jedna z teorií říká, že Nessie by mohla být přeživším dinosaurem, jako je plesiosaur, který žil v době druhohor. Tato teorie se zakládá na několika pozorováních, která popisují bytost s dlouhým krkem a ploutvemi, což připomíná plesiosaura.

3. Optické klamy a iluze: Někteří skeptici namítají, že mnoho pozorování Nessie může být způsobeno optickými klamy, nejasnými podvodnými fotografiemi nebo jednoduše iluzí vytvořenou vodními pohyby a proměnlivým počasím.

4. Vodní hladina: Také se říká, že mnoho pozorování Nessie může být způsobeno pohybem velkých objektů nebo plytce se nacházejícími větvemi a vegetací, které mohou vytvářet dojem pohybujícího se tvora na hladině.


5. Extrémní iluze: Někteří lidé mohou za pozorování Nessie považovat jiné jevy, jako jsou vlny, bubliny nebo zvlněná hladina jezera.

6. Svědectví a zprávy: Mnozí se domnívají, že některá pozorování Nessie mohou být způsobena lidskou chybou nebo žertem. Lidé mohou záměrně vytvářet falešná svědectví nebo pozorování, aby zvýšili zájem a turistický ruch kolem jezera Loch Ness.

I přes mnoho teorií a diskusí zůstává Loch Ness Monster jedním z největších záhadných fenoménů světa. Bez konkrétního důkazu je Nessie stále zahalena tajemstvím a nadále inspiruje lidi k hledání odpovědí na otázku o její existenci.

Slavné fotografie

Jedním z nejslavnějších momentů v historii této záhady je fotka z roku 1934, známá jako „Surgeon's Photograph.“ Tento snímek ukazuje výrazný hrb na hladině vody, který mnozí považovali za důkaz Nessie. Později se ale ukázalo, že byla zfalšovaná.

Současnost

I v současné době je Loch Ness středem pozornosti. Místní pravidelně hlásí pozorování, a nové technologie a výzkumné týmy pokračují ve snaze odhalit tajemství Nessie.

Příšera z Loch Ness zůstává jednou z největších záhad světa, která fascinuje děti i dospělé. Její existence je přetrvávající otázkou naší doby, a možná jednoho dne odhalíme, co se skrývá pod hladinou jezera Loch Ness.


Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Skandál u jezera Loch Ness a naštvaní golfisté. Fotr na tripu to tentokrát fakt přehnal

Neocenitelné rady pro každého kempaře a turistu, jak se nenápadně a levně pohybovat ve Skotsku
06.09.2023 16:03
|
0
Reklama

Fotr na Tripu: "Chčije a chčije!" Podle mě musel být děda Komárek autem někdy ve Skotsku

U nás vedro 35 a mouchy padají v letu. Ve Skotsku, ve stejný čas, potřebuješ svetr a tři pláštěnky
30.08.2023 16:45
|
0

Fotr na Islandu a jeho tipy: Země ohně, ledu a života na hranici Arktidy

Jak poznáte, že jste na islandské pláži? Když s sebou máte plavky, opalovací krém a lopatu na sníh.
18.04.2024 07:55
|
0
Reklama

Představte si, že se Fiala, Babiš a Okamura klaní na křižovatce. Tak to je korejská volební kampaň

I na volby při cestách můžete narazit. A i zde platí, že „jiný kraj bývá o dost jiný mrav.“
15.04.2024 17:00
|
0
Reklama
Fotr na tripu