Reklama
Atrakce

Trajektem po Britských ostrovech: Cestování lodí je vysoce návykové, tvrdí Fotr a jeho parta

Objevujte krásy mořského putování s Fotrem na tripu
Zdroj: Klára Vrtalová

Cestování na trajektu po Britských ostrovech je jedinečným způsobem, jak prozkoumávat krásy této rozmanité oblasti. Mořská dobrodružství vám umožní objevovat různé části Spojeného království a jeho okolí, ať už jste turista, nebo místní obyvatel.  

Trasy trajektů

Existuje mnoho různých tras trajektů, které vás vezmou kolem Britských ostrovů a přilehlých oblastí. Některé z těch nejpopulárnějších zahrnují:

  1. Kanál La Manche: Trajekty přes kanál La Manche spojují Anglii a Francii. Tato trasa je ideálním způsobem, jak se dostat z jižní Anglie do Evropy.
  2. Severní moře: Trasy přes Severní moře spojují Skotsko, Anglii a Severní Irsko se skotskými ostrovy a norskými nebo švédskými přístavy. To umožňuje snadný přístup k severu Evropy.
  3. Irské moře: Trajekty přes Irské moře spojují Irsko, Anglii, Wales a Skotsko. Tato trasa vám umožní objevovat krásu Irského ostrova a ostrova Man.
  4. Hebridské ostrovy: Trajekty mezi Hebridskými ostrovy a pevninskou částí Skotska vás přenesou do nádherných a odlehlých koutů Skotska.
  5. Kanál Bristol: Trasy přes Kanál Bristol spojují Anglii a Wales přes pitoreskní pobřeží.

Jaké to je cestovat na trajektu?

Cestování na trajektu po Britských ostrovech je často považováno za relaxační a odpočinkový způsob, jak se dostat z místa na místo. Během plavby si můžete vychutnávat nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Většina trajektů je vybavena pohodlnými kabinami, kde se dá v klidu odpočinout a spát, což je obzvláště vítané na dlouhých trasách.

Na palubě trajektu obvykle najdete různé vybavení a služby, jako jsou restaurace, bary, obchody se suvenýry, dětské herny a podobně. Některé trajekty mají dokonce bazény a wellness centra, což vám umožní užít si luxusní cestování po moři.

Na plavbu trajektem si samozřejmě můžete vzít i auto nebo motocykl, takže budete moci snadno prozkoumávat cílovou destinaci po příjezdu na pevninský nebo ostrovní břeh. A vítáni jsou i domácí mazlíčci.

Cestování na trajektu je způsobem, jakým můžete objevovat krásy této oblasti z úplně nového úhlu pohledu. Výhledy na moře, pohodlná atmosféra na palubě a možnost přepravy auta či motocyklu dělají z této formy cestování atraktivní volbu pro mnoho lidí. Ať už se vydáte na krátkou plavbu přes kanál nebo na dlouhou cestu přes Severní moře, trajektové dobrodružství vám zajisté zanechá nezapomenutelné vzpomínky.
Reklama

Diskuze

Brůča - 21.10.2023 11:06:24
Krásný den přeji, mám jen skromný dotaz - s jakou společností a odkud kam jste pluli z "Evropy" do Skotska? Chystáme se tam znovu příští rok a zatím pořád přemýšlím, jestli to vzít letadlem+půjčit auto nebo trajekt a jet svým... Díky moc. Brůča

Fotr na tripu se vydal s velkým elektromobilem do Velkých Popovic. Nabíječka jim tu zatím chybí

Tohle je nenáročný výlet nejen pro Pražáky. Schválně, kolik soch napočítáte v místním parku
20.12.2021 15:41
|
4
Reklama

Fotr na tripu je zpět! Vydal se tam, kde končí silnice. Nebo se dá pokračovat lodí?

Mám rád místa kde končí silnice. Jedno takové najdete na přehradě Lipno. Dojel jsem tam elektricky
17.12.2021 10:13
|
3

Cesta autem přes Kaspické moře - převeze vás loď zvaná „dobytčák“?

Pro 50 lidí pouhé tři záchody a dvě sprchy. Plavba se dá přežít jen s kanystrem desinfekce
05.08.2019 09:21
|
0

Fotr na Islandu a jeho tipy: Země ohně, ledu a života na hranici Arktidy

Jak poznáte, že jste na islandské pláži? Když s sebou máte plavky, opalovací krém a lopatu na sníh.
18.04.2024 07:55
|
0
Reklama

Představte si, že se Fiala, Babiš a Okamura klaní na křižovatce. Tak to je korejská volební kampaň

I na volby při cestách můžete narazit. A i zde platí, že „jiný kraj bývá o dost jiný mrav.“
15.04.2024 17:00
|
0
Reklama
Fotr na tripu