Reklama
Atrakce

Vánoce ve Finsku: Kde Santa i Fotr skutečně nosí termoprádlo!

Ach, Vánoce! Ten čas v roce, kdy všichni vytáhneme svetry s vločkami a doufáme v bílé svátky.
Zdroj: Klára Vrtalová

Ale co kdybyste mohli strávit své Vánoce v zemi, kde je sníh garantován, a kde vánoční oslavy dosahují epických rozměrů? Vítejte ve Finsku!

Když se řekne „Vánoce“ ve Finsku, myslí se tím „Joulupukki“, což je finské jméno pro Santa Clause. A kde bydlí tento severský dobrodruh? V Rovaniemi, samozřejmě! To je město nacházející se přesně na polárním kruhu a je to oficiální domov Santy. V Rovaniemi můžete navštívit jak Santovu vesničku, tak i Santův dům v podzemí. Na obojí si dopřejte dva až tři dny, obojí je skvělé! :-)

Rovaniemi: Brána k finské zimní kouzelné zemi

Rovaniemi je město ležící v srdci finského Laponska a je to místo, kde se magie setkává s realitou. Toto město, položené těsně na polárním kruhu, nabízí návštěvníkům nejen zážitky spojené s tradicí a kulturou, ale i možnost zahlédnout jedny z nejúžasnějších přírodních jevů světa.

Santa Claus Village - kde Vánoce žijí po celý rok

První zastávkou pro většinu turistů je Santa Claus Village. Toto místo je oficiálním domovem Santa Clause a návštěvníci zde mohou poslat vánoční přání z oficiální pošty Santa Clause, potkat soby a samozřejmě i samotného Santu! A nejlepší na tom všem? Je otevřeno po celý rok!

Polární záře a polární noc

Rovaniemi je jedním z nejlepších míst na světě, kde lze pozorovat fascinující polární záři. Během zimních měsíců, kdy je město ponořeno do temnoty 24 hodin denně, se obloha stává plátnem pro taneční světla zelené, růžové a fialové. Je to podívaná, kterou si nesmíte nechat ujít.

Rovaniemi je také místem, kde můžete hlouběji proniknout do kultury a tradic Laponska. Navštivte Arktikum, muzeum a vědecké centrum, kde se dozvíte více o historii a kultuře regionu, nebo si můžete vychutnat tradiční laponské jídlo v jedné z místních restaurací.

Finské vánoční jídlo

Pokud jde o jídlo, Fini to berou vážně. Jejich vánoční stůl je plný lahůdek, jako je „karjalanpiirakka“ (rýžové koláče) a „gravlax“ (marinovaný losos). A pití? Všichni vespolek pijí vánoční kořeněný punč, známý jako „glögi“, který vás ohřeje i v těch nejchladnějších finských nocích.

Finsko je také země, kde je sněhu na rozdávání. Od stavění sněhuláků, lyžování a sáňkování až po pravé severské sauny - ano, skočit do sněhu po výstupu z horké sauny je skutečnou finskou tradicí. Pokud jste odvážní, měli byste to vyzkoušet. Fotr si to zamiloval. 

Vánoce ve Finsku jsou opravdu zážitek. Od oslav se Santou v Rovaniemi až po kouzelnou zimní krajinu, kterou nabízí celý tento severský kraj. A pamatujte, pokud se vám zdá, že Santa vypadá v tom termoprádle až příliš sexy - je to jen finský způsob, jak říct „Hyvää Joulua!“ (Veselé Vánoce!).

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Fotr na tripu se vydal s velkým elektromobilem do Velkých Popovic. Nabíječka jim tu zatím chybí

Tohle je nenáročný výlet nejen pro Pražáky. Schválně, kolik soch napočítáte v místním parku
20.12.2021 15:41
|
4
Reklama

Fotr na tripu je zpět! Vydal se tam, kde končí silnice. Nebo se dá pokračovat lodí?

Mám rád místa kde končí silnice. Jedno takové najdete na přehradě Lipno. Dojel jsem tam elektricky
17.12.2021 10:13
|
3

Fotr na Islandu a jeho tipy: Země ohně, ledu a života na hranici Arktidy

Jak poznáte, že jste na islandské pláži? Když s sebou máte plavky, opalovací krém a lopatu na sníh.
18.04.2024 07:55
|
0
Reklama

Představte si, že se Fiala, Babiš a Okamura klaní na křižovatce. Tak to je korejská volební kampaň

I na volby při cestách můžete narazit. A i zde platí, že „jiný kraj bývá o dost jiný mrav.“
15.04.2024 17:00
|
0
Reklama
Fotr na tripu