Reklama
Bonusy k TV pořadu

Cestovní horečka propukla naplno, Fotr balí a vyráží na tříměsíční trip směr Korea

Už za pár dnů zvedne fotří smečka kotvy a vypraví se směr Korea
Zdroj: Klára Vrtalová

Vánoce, které Fotr po dlouhé době strávil zase jednou v České republice, jsou minulostí, takže nastal čas na další cestu, respektive na další poctivý tříměsíční trip. Tentokrát se Pepa se svou rodinkou vypraví daleko na východ, konkrétně do Jižní Koreje. Jinak řečeno, ani ne za týden oficiálně odstartuje sedmá série Fotra na tripu, na kterou se budete moci podívat v televizi a posléze i na našem webu zhruba od poloviny dubna. 

Už samotná cesta bude dobrodružstvím

Protože cesta autem do Koreje by byla i na samotného Fotra až moc velkým tripem, přesun proběhne trochu netradičně letadlem. Z Prahy poletí Pepa s paní Columbovou a svými dcerami přímým letem do Soulu. Let trvá jedenáct hodin. Doma samozřejmě nezůstane ani nejmladší člen posádky - Lumi. 

Právě díky Lumi bude pravděpodobně pro mnohé sedmička Fotra na tripu zajímavá už od začátku, protože hned tady u nás na Ruzyni Fotr pořídí první materiál věnovaný letecké přepravě čtyřnohých mazlíčků. Věděli jste například, že je k tomu potřeba speciální klec s dvojitým dnem a že rozměry této klece musí být takové, aby se pes v kleci mohl postavit na zadní? Lumi dostala svou speciální klec z Německa a zatím se jí líbí. 

Další dobrodružství zřejmě přijde hned po příletu do Soulu. Prvním cílem po náročném letu totiž bude hotel, kde se cestovatelská rodinka bude chtít v první řadě vyspat. Jenže nejprve se tam musí nějak dostat. Asi si dovedete představit, že přeprava čtyřčlenné rodiny vybavené pořádnou várkou zavazadel, psem a ještě k tomu obří klecí nebude jen tak. Ale oni to nějak zvládnou, vždyť už zažili i větší potíže. Hlavně aby si nikdo zase nic nevyrazil. 

Nachystat Torrese a vzhůru na sever

První týden cestování/natáčení bude určitě probíhat v Soulu. Po příletu a nějakém tom odpočinku bude totiž potřeba ještě připravit techniku. Jedním z hlavních představitelů téhle „korejské jízdy“ bude domácí SsangYong Torres. Jakmile si Fotr auto převezme, je v plánu přezouvání na pneumatiky Continental, na střechu bude nutné připevnit ten největší box od Thule a Lumi dostane do kufru jinou klec, protože ta letecká by zabrala příliš mnoho místa.

S tím mimochodem souvisí i netradiční problémy, které Fotr na svých cestách obvykle řeší. Bez přehánění za sebou trousí věci, které po třech měsících zase hledá a vyzvedává. Ne vždy se různé kufry a tašky najdou, ale velká letecká klec se snad v Soulu neztratí. 

Po zhruba týdenním pobytu v Soulu začne to pravé cestování. Přesný itinerář vznikne tak nějak přirozeně, nicméně aby měl hned úvod sedmé série pořádné grády, první větší zastávkou bude severní přísně střežená hranice. Tak držte palce, ať se v první řadě Fotr vůbec zvládne zabalit, protože v Koreji je teď zima, zimní oblečení zabere spoustu místa a kufrů nemůže být nekonečně mnoho. No a ve druhé řadě ať to všechno dobře dopadne.

Než odstartuje vysílání Fotra na tripu 7, můžete zatím u nás na webu sledovat starší epizody, číst články od jiných cestovatelů, případně můžete také něco vlastního sepsat
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Fotrovic Vánoce: Zbavte se strachu z porušení tradic. Vánoce mimo domov jsou pecka!

Za posledních 12 let strávil Fotr Vánoce doma jen jednou a to proto, že děti měly neštovice
24.12.2023 10:08
|
0
Reklama

Fotr ve Skotsku Bonda pronásledoval, teď agent 007 přijel do ČR. Výstava Bond in Motion se otevírá

Výstava nabízí přes 80 předmětů z natáčení bondovek od drobností po filmová auta nebo vrtulníky
09.12.2023 10:45
|
0

Fotr na tripu 7: Kdy, kam, proč a čím pojede Pepa se svou smečkou tentokrát?

Plán už je jasný, Fotr pojede na východ. Hodně, hodně, hodně daleko na východ
01.12.2023 07:18
|
0

Do jakého města vyrazit? To třetí nejlepší na světě leží kousek za českými hranicemi

Časopis Time Out vyhlásil nejlepší města pro rok 2024. Praha v TOP 50 chybí
22.02.2024 10:58
|
0

Co se do televize nevešlo: Jak Fotr zakempoval v Edinburghu a pak musel schovávat kola před zloději

Další dosud nezveřejněné záběry z natáčení Fotra na tripu ukážou úskalí jednoho kempování
20.02.2024 08:56
|
0
Reklama

Co se do televize nevešlo: Fotrova prohlídka jachty Britannia na dosud nezveřejněných záběrech

Ne všechny pořízené materiály se dostanou do televize. Ale nebojte, nepřijdete o ně
15.02.2024 17:23
|
0

Lednové cesty našich čtenářů v jedné galerii: Od Španělska přes Itálii na Krétu a přes ČR do Skotska

Díky, že píšete s námi! Pište dále a vyhrajte.
14.02.2024 16:43
|
0
Reklama
Fotr na tripu