Reklama
Bonusy k TV pořadu

Jak cestovat přes hranice v covidové době? Jak ušetřit na testech? Mluvíme z vlastní zkušenosti

Bojíte se šťourání tyčinkou v nose na každých hranicích? Nebojte, není to tak hrozné
Zdroj: Josef Vrtal

• Rada 1 - Jak ušetřit za covidové testy až 50%

Řada zemí, ale i hotelů může aktuálně vyžadovat potvrzení o bezinfekčnosti a PCR test. To aktuálně vychází na zhruba 2250,- Kč na jednu osobu, ale pozor musíte počítat s tím, že podobný test je vyžadován i po návratu do ČR, jinak vás čeká karanténa.

Matematika tříčlenné rodiny tak finančně znamená 6 x 2250,- Kč, aby vůbec někam vyjeli a zase se vrátili. Existuje ale možnost covidového balíčku "Rodina tam a zpět". Objevil jsem ho na odběrných místech GHC Genetics. Za cenu jednoho testu a potvrzení má tak rodina čítající minimálně dva dospělé a jedno dítě druhý test zdarma. Pro vícečlenné rodiny pak platí, že každé další dítě je za paušál 2000,- Kč s 2 testy a 2 potvrzeními o bezinfekčnosti. Více info na Instagramu.

Rada 2 - Jak nepanikařit na hranicích

Ne! Realita vnímaná přes tisková média a televizi se trošku míjí se skutečností. Popíšu vám naši dosavadní zkušenost z překročení slovenské, maďarské a srbské hranice. Na dálničním přechodu u Břeclavi projíždíme jako nůž máslem, nikdo nás nezastavuje, nikdo se na nic neptá. To stejné platí na slovenských hranicích s Maďarskem. Žádný slovenský celník ani policista se o náš SsangYong Rexton nezajímá. To u Maďarů to bylo jiné.

U nich nás svedli na provizorní "celnici", kde se zeptali, jestli v Maďarsku hodláme zůstat, nebo jen projíždíme. V okamžiku, kdybychom zůstávali, vyžadovali by Maďaři negativní PCR test. Po oznámení, že jen projíždíme, nám beze slov strčili do auta nálepku TRANZIT a mapu čerpacích stanic a odpočívadel, kde máme povoleno zastavit. Nemusíte mít strach, tankovat a "čůrat" se dá na každých cca 50 km. Všechny tranzitní benzinové pumpy i odpočívadla jsou navíc dobře značena i na dálnici, takže nemusíte mít strach, že když ztratíte mapu, jste v koncích.

Na maďarsko-srbské hranici nás maďarští celníci pouští bez jakékoliv kontroly, stačí jim naše nálepka TRANZIT a Srbové o 250 metrů později neřeší vůbec nic. Zajímá je jen pas a to, jestli jsme nenavštívili Kosovo. V Srbsku tak trávíme první noc naší cesty ve městě Novi Sad. Ani tady po nás nikdo nechtěl žádný test PCR. Tolik reálné zkušenosti "covidového" Fotra na sněhu.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Jak fotr autem pronásledoval Harryho Pottera, a nakonec se málem srazili u mostu

Skotská jezera, krajina a hlavně stará železnice se staly pro filmaře kouzelnické série domovem
12.09.2023 20:45
|
0

Skandál u jezera Loch Ness a naštvaní golfisté. Fotr na tripu to tentokrát fakt přehnal

Neocenitelné rady pro každého kempaře a turistu, jak se nenápadně a levně pohybovat ve Skotsku
06.09.2023 16:03
|
0
Reklama

Fotr na Tripu: "Chčije a chčije!" Podle mě musel být děda Komárek autem někdy ve Skotsku

U nás vedro 35 a mouchy padají v letu. Ve Skotsku, ve stejný čas, potřebuješ svetr a tři pláštěnky
30.08.2023 16:45
|
0

Dva dospělí, dvě děti a 100 dní v africké divočině. Ujeli jsme 15 tisíc kilometrů s minikaravanem

Po tak dlouhé cestě severní Afrikou známe tenhle karavan jako své boty. Našlo se i pár problémů
20.10.2022 17:31
|
5
Reklama
Fotr na tripu