Reklama
Bonusy k TV pořadu

Potvrdí Autosalon slova praotce Čecha? To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající

Velký letní speciál s tajnými a hlavně nečekanými tipy na super rodinné auto-výlety právě startuje
Zdroj: Josef Vrtal

Za všechno může "Koronáč"! Ten nám totiž zatrhnul jakoukoliv možnost expediční cesty do zahraničí. Teď to už samozřejmě jde a kdekdo je chytrej jak rádio, ale v době přípravy akce, někdy na začátku dubna, by na svobodné překračování hranic nevsadil nikdo ani nalomenou kačku. Proto padlo rozhodnutí: "Čechy krásné, Čechy mé".

A když se courat po Čechách, Moravě a Slezsku, tak jak jinak než se škodovkou a minikaravanem honosícími se visačkou Made in Czech Republic.
Reklama

Všem pak nastala těžká, lopotná práce...

Octavie 2.0 TDI DSG v kombíku i minikaravan opustily výrobní linky ve stříbrném nádechu. Nechtělo by to náhodou trochu národních barev? A tak oba šupajdí metelesku blesku do Nymburku k našemu kamarádovi Alešovi, který jim dá barevný přeliv. Základem se stává fólie KPMF v odstínu Matt Magnetic Black a následně pruhy v barvě trikolóry protínající celou soupravu. Jak proměna probíhala, si můžete prohlédnout v galerii.

...která ne a ne ustat. Potvora jedna

Součástí naší cesty je nejen si potvrdit výše uvedená slova Praotce Čecha, ale taky se setkávat s vámi, našimi diváky a čtenáři. Proto je v Octavii instalován systém Sherlog Trace, který naši cestovatelskou soupravu nejen hlídá, ale zároveň přenáší aktuální data o její poloze do interaktivní mapy, takže si nás během prázdnin můžete najít a přijít na pokec. :-) A možná i pivko bude.

Ale než se dostaneme k zábavě, pořád se tady objevuje mrška práce, a tu musíme dokončit. Hlídaní už jsme, ale potřebujeme záložní spaní, takzvaně druhou ložnici. Ta nalézá svoje místo na střeše škodovky. Jde o nový typ střešního stanu kombinující klasické skořepiny a takzvaný australský nebo africký stan. Mimochodem nebylo úplně lehké sehnat na novou Octavii příčníky. "Koronáč" totiž přibrzdil homologaci příslušenství. Naštěstí nám pomohl další z výrobků Made in Czech Republic, tedy pardon Made in Brno. Dík :-)
Reklama

Kola tvrdí karavanovou muziku

Poslední metamorfóza, výměna kol u minikaravanu. Ten opouští továrnu v Ústí nad Labem na 13 palcových plecháčích. My mu ordinujeme o číslo větší hliníkovo-ortopedické botičky, obuté do celoročních pneumatik NOKIAN Weatherproof. Čímž byl proces proměny dokonán a my, patřičně vyladěni, vyrážíme na cestu.

Kde a jak budeme a kde a jak nás najdete

Během prázdnin navštívíme devět turistických oblastí. Z každé se pokusíme dát tip na ubytování v penzionu nebo hotelu a tip na kemp. Vybereme zajímavá místa, která stojí za to navštívit, a nemyslete si, že to bude stylem - v českém Švýcarsku Pravčická brána, v Liberci Ještěd a v Brně "Špilas" nebo "Prýgl". Budeme rozhodně více neotřelí. :-)

 Tipy budeme publikovat na těchto stránkách, uslyšíte je na Radiu Beat a některé odvysílá zpravodajská stanice CNN Prima News.

 Jsou 3:05 ráno, dopisuju článek, dopíjím pivko a končím tím, že ZAČÍNÁME!
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Jak fotr autem pronásledoval Harryho Pottera, a nakonec se málem srazili u mostu

Skotská jezera, krajina a hlavně stará železnice se staly pro filmaře kouzelnické série domovem
12.09.2023 20:45
|
0

Skandál u jezera Loch Ness a naštvaní golfisté. Fotr na tripu to tentokrát fakt přehnal

Neocenitelné rady pro každého kempaře a turistu, jak se nenápadně a levně pohybovat ve Skotsku
06.09.2023 16:03
|
0
Reklama

Fotr na Tripu: "Chčije a chčije!" Podle mě musel být děda Komárek autem někdy ve Skotsku

U nás vedro 35 a mouchy padají v letu. Ve Skotsku, ve stejný čas, potřebuješ svetr a tři pláštěnky
30.08.2023 16:45
|
0

Dva dospělí, dvě děti a 100 dní v africké divočině. Ujeli jsme 15 tisíc kilometrů s minikaravanem

Po tak dlouhé cestě severní Afrikou známe tenhle karavan jako své boty. Našlo se i pár problémů
20.10.2022 17:31
|
5
Reklama
Fotr na tripu