Reklama
Reportáž Sezóna 2021 3. epizoda

Důvodem je Cyril a Metoděj. Fotr v Ohridu zjistil, proč toho mají Češi a Makedonci tolik společného

Severní Makedonie dnes právem patří do oblíbených letních destinací.
Makedonie, dnes už s názvem Severní Makedonie, nebývala příliš oblíbeným turistickým místem. Vše se změnilo během posledních pár let. Do země se dá snadno dostat přímým letem z Prahy. Letadlo pak přistává buď v hlavním městě Skopje, nebo v Ohridu. Navíc na letenkách můžete výrazně ušetřit, když si je vytipujete dopředu nebo si počíháte na akci na nějakém slevovém portálu s letenkami.

Město Ohrid leží u stejnojmenného jezera, které v zemi supluje moře. Má bohatou historii datující se až do starověku. Ostatně, bývalo to jedno z nejdůležitějších měst na Balkáně. Připomenout si tuto slávu tak můžete například v Samuelově pevnosti, která byla postavena v 11. století. O dvě století později byl v Ohridu postaven Kostel sv. Jovan Kaneo, který se v Makedonii řadí mezi ty nejkrásnější. 

Mezi další významné a stejně krásné stavby pak patří ještě Klášter svatého Nauma nebo Starověké divadlo. To se dokonce vystavělo v římském období a dodnes se v něm pořádají koncerty a jiná představení. K vidění je toho však v Ohridu mnohem více. Stačí jít za nosem a nasát tu starověkou atmosféru přímo na místě!

Jaké šperky se v Ohridu vyrábí? A co Pepa ještě prozradil o žácích Cyrila a Metoděje? To se dozvíte v reportáži z Makedonie. Další videa najdete v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu