Reklama

Televize

Josef Vrtal

Vystudoval herectví a částečně obor scenáristika a dramaturgie. Pohyboval se v dabingu, televizích i rozhlasech. Víc jak 20 let dělá pořady o autech. Aktuálně pracuje jako moderátor v pořadech Autosalon a Fotr na tripu.
Reklama

Klára Vrtalová

Klára aka Paní Columbová je ta, která zůstává mimo světla reflektorů, přesto hraje hlavní roli v životě svého „televizního“ manžela. Jako kameramanka natáčí jejich rodinný seriál Fotr na tripu, utváří Fotrův profil na sociálních sítích, vede Fotrův e-shop a přispívá na cestovatelský web Fotr na tripu. Je to nadšená cestovatelka a ráda čerpá inspiraci z každého koutu světa. „Domácí vzdělávání“ jejich dvou unschoolerek je důkazem její otevřenosti a inovativního přístupu k životu. Miluje umění a rozmazluje čtyřnohého mazlíčka, který se také stal součástí jejich rodinné cestovatelské smečky.
Reklama

Josefínka Vrtalová

Dvanáctiletá Josefínka, malá světoběžnice s atlasem v jedné ruce a slovníkem ve druhé. Jako unschoolerka se učí především životem samotným, objevuje svět způsobem, jaký si většina dětí může jen přát. Mluví plynně anglicky, španělsky „un poco“, a její zvídavost nezná hranic. Milovnice zvířat Josefínka si povídá s každým pejskem, kočkou nebo velbloudem, kterého na svých cestách potká. Její role v televizním cestovatelském pořadu Fotr na tripu je pro ni jako vyšitá, s neotřelým nadhledem a humorem komentuje svá dobrodružství, ať už je to setkání s exotickým hmyzem, nebo ochutnávka místních specialit. Josefínka je dokladem toho, že i malá slečna může mít velké příběhy na vyprávění.

Leontýnka Vrtalová

Osmiletá Leontýnka je jako miniaturní Indiana Jones v růžovém, malý pankáč, který bere svět hraní, cestování a dobrodružství útokem. Na „domácím vzdělávání“ neřeší hranice učeben, její třída je celý svět, od džunglí Minecraftu po skutečné lesy plné tajemství. Plyšáci jsou její nejlepší parťáci na cesty a svědkové jejích neuvěřitelných skopičin. Lov Pokémonů pro ni není jen hra, je to vášeň a mise. V cestovatelském televizním pořadu Fotr na tripu Leontýnka září s helmou na hlavě, batohem plným hraček a sklonem ke všem lumpárnám. Každý její výlet je jako mini-odysea plná napětí, smíchu a nečekaných zvratů. Lelí je důkazem, že největší dobrodruzi nemusí nosit velké boty, někdy stačí malé tenisky a nekonečná zvědavost.

Redakce

Jan Blažek

Novinařinou se zabývá už čtvrt století, a to zejména tou automobilovou, neznamená to ale, že Honzu nebaví psát i o jiných oblastech. Cestování a cyklistika jsou jeho celoživotní koníčky, takže se moc rád podělí o své tipy a zkušenosti jak z cestování obytňákem po všech koutech Evropy, tak z cyklotripů od krátkých rodinných švihů až po epická stoupání.

Jana Laufová

Poznávání světa může být někdy věda. Stejně jako život a jeho přístup k němu. Jana je toho živoucím důkazem, když popadesáté fotí květ v mauricijské botanické zahradě nebo třeba včelu uprostřed izraelského národního parku v ještě lepším úhlu a s vyváženější kompozicí. Doktorát z molekulární biologie oslavila cestou do Thajska a od té doby se pro ni cestování stalo ještě větší vášní než bádání nad proteiny u nádorových buněk. Vědecké články vyměnila za články na našem cestovatelském webu.

Lukáš Dittrich

Šéfredaktor webu Fotrnatripu.tv. Práci novináře se věnuje již šestnáct let, během kterých působil a stále působí v řadě především motoristických médií. V současnosti přispívá především ke kolegům na Autosalon.tv a Autoweb.cz. Jeho cestování se obvykle nese v duchu výletů za větrem někam k vodě, protože propadl nejlepšímu sportu na světě, což je bez debat windsurfing. Nejoblíbenější destinací je Sardinie. 

Michaela Rubešová

Míša je redaktorkou ve světě auto-moto už pět let. Aktuálně její články můžete vidět na webu Autosalon.tv. Miluje auta s duší stejně jako cestování do neznámých končin. Objevuje nové kultury, tradice a ráda si pochutná na místní gastronomii. Chuť do života nachází v každém novém dobrodružství, proto právě cestování je jejím největším koníčkem.

Ondřej Běhal

Ředitel firmy CAR PR MEDIA, která spravuje také web Fotrnatripu.tv. Mediální manažer, který se občas rád vrací ke své původní novinářské profesi. Cestování patří vedle rodiny, sportu a aut k jeho největším životním zálibám. Čím punkovější, tím lepší. Projel, prostopoval a proběhal desítky zemí na většině kontinentů. Baví ho více příroda bez lidí a méně města plná lidí. Má rád moře i hory, zbožňuje inline bruslení, miluje kolo, ježdění po vodě i některé druhy létání. 
Reklama
Fotr na tripu