Reklama
Reportáž Sezóna 2022 15. epizoda

Římskou pevnost Tisavar najdete na Sahaře v Tunisku. Vypravit se k ní dá třeba na čtyřkolce

Pohyb v poušti může být zrádný a nebezpečný. Ani Pepa při své cestě na čtyřkolce nepřeceňoval síly
Tuniská část Sahary skrývá mnohé poklady, ke kterým se dá dopravit nejen térenními vozy, ale také trochu zábavnější formou, a sice na čtyřkolkách. Mezi oblíbené výlety patří ty k pevnosti Tisavar. Na výlet se vyjíždí z oázy Ksar Ghilane, což je malá oblast s vysokými zelenými palmami, kde si můžete ochutnat místní pokrmy za pár dinárů, vykoupat se v přírodním jezírku nebo jen objevovat toto magické místo uprostřed nehostinné pouště.

Římská základna, která stojí nedaleko oázy, byla postavena zřejmě mezi léty 184 až 187 našeho letopočtu. Účelem pevnosti bylo monitorovat cestu do Daharu. Důležitější je však fakt, že byla součástí hranice římské říše. Nepodařilo se do dnešní doby zachovat celou pevnost, ale i to, co zbylo, stojí za návštěvu. Z oázy tak pravidelně vyjíždějí skupiny turistů na čtyřkolkách na dobrodružnou výpravu.

Jízda na čtyřkolce patří už mezi extrémní sporty. Při sjednání cestovního pojištění je na to nutné myslet. Pokud byste to neudělali a něco se vám na čtyřkolce stalo, je možné, že vám pak pojišťovna nic nezaplatí, protože jste na toto riziko nebyli pojištěni.

Jaký je nejlepší čas pro vyjížďku na čtyřkolce, kolik by výlet měl maximálně stát a co dalšího Pepa doporučuje, na to se můžete podívat v reportáži. Pokud máte zájem dozvědět se více také o dalších místech v Tunisku, můžete se podívat na čtvrtou sérii Fotra na tripu. Všechny díly najdete v rubrice Epizody.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu